Svatba

Jsme velmi rádi, uvažujete-li o svatebním obřadu na zámku Dačice. Na výběr máte z několika variant obřadů ve vnitřních i vnějších prostorách zámku a také v romantickém parku.

Svatební obřady se na zámku konají v období od dubna do října, většinou v pátek nebo v sobotu. Po dohodě s námi a s pracovníky matriky Vám rádi vyjdeme vstříc i v jiném čase.

Snoubenci si pro civilní obřad mohou vybrat Gotický sál a Velký salon na prohlídkové trase, nádvoří zámku nebo park. Pro případ nepřízně počasí počítáme při svatbách v parku vždy i s vnitřními prostory.  Maximální kapacita obřadní síně v Gotickém sálu je 50 osob,  ve Velkém salonu cca 80-100 osob.

Svatebčanům je zdarma k dispozici parkoviště před zámkem, po domluvě je možný příjezd vozidla s budoucími manželi ke vchodu do zámku. V ceně je zahrnut pronájem místnosti, včetně mobiliáře, fotografování v obřadní místnosti a svatební přípitek.

Cena obřadu v Gotickém sále je 3000,- Kč, ve Velkém salonu 6000,- Kč, v parku a na nádvoří 3000,- Kč. K této částce se přípočítávají správní poplatky Městskému úřadu.

Můžeme též zprostředkovat občerstvení pro svatebčany, které zajišťuje zámecká kavárna Café Dalberg (tel.: 725 804 278). Občerstvení není zahrnuto v ceně obřadu. Cena a druh občerstvení pak záleží na domluvě s vedením samotné kavárny.

V případě zájmu o živou hudbu doporučujeme žesťový soubor Brass Q pana Aleše Morávka (tel.: 776001936, e-mail: aldamo@email.cz ).  Reprodukovanou hudbu zajišťuje přímo matrika a na jejím výběru se s ní můžete domluvit.

Jak postupovat, pokud jste se rozhodli pro svatbu u nás:

  • Rezervujte si termín svatby na matrice Městského úřadu v Dačicích .
  • Obraťte se na správu zámku, abychom se domluvili na podrobnostech obřadu a podepsali smlouvu o pronájmu. Prosíme Vás, abyste si osobní schůzku se správou zámku dojednali předem - nejlépe telefonicky (kontakt viz výše).
  • Fotografování a filmování si zajišťují sami snoubenci. Pokud máte zájem o fotografování v jiných prostorách zámku, než kde se odehrává váš obřad, je to možné po domluvě a za příplatek 500,- Kč.
  • Za příplatek 300,- Kč nabízíme také pronájem slavobrány.
  • V areálu zámku, především na nádvoří, je zakázáno rozhazování rýže a okvětních plátků. Děkujeme za pochopení.